Erazmus na filologii - na którym roku?

Triss (13 stycznia 2012)
0

Hej ;)

Studiuję filologię niderlandzką i planuję wybrać się na Erazmusa do Brukseli. Pozostaje tylko pytanie - na którym roku taki wyjazd jest najbardziej korzystny? I dlaczego? Pytanie do wszystkich z wymianowymi doświadczeniami, a także do tych, którzy również planują taki wyjazd.

Z góry dzięki za pomoc :)

raug (13 stycznia 2012)
0
No raczej na drugim... Na trzecim teoretycznie powinno się skupić na pracy licencjackiej ;)
Shinyuu (13 stycznia 2012)
+2

Odpowiedz sobie na pytanie, co chcesz na Erasmusie osiągnąć.

Akurat na trzecim nie ma problemów z wyjazdami, pisaniem pracy itd. Nie ukrywajmy - praca licencjacka to taka trochę większa praca zaliczeniowa, którą potem i tak wszyscy olewają i nikt jej nie traktuje poważnie. A na filologiach, jeśli dobrze kojarzę, nie musi ona być tak obszerna jak na innych kierunkach humanistycznych. 

Jeśli chcesz się nauczyć języka bo u Ciebie na kierunku uczą go beznadziejnie - jedź jak najszybciej.

Jeśli uczą u Ciebie języka całkiem ok, a chciałabyś go podszkolić - jedź później. Po to, aby znać go na tyle dobrze, żeby się porozumiewać. Wtedy wyjazd pozwoli Tobie być jeszcze lepszą, bo będziesz uczyła się bardziej skomplikowanych rzeczy. 

Jeśli chcesz jechać na Erasmusa żeby chlać i wyrywać, to też nie ma na co czekać.

Dodatkowa uwaga - istnieje coś takiego jak erasmusowe praktyki. Stypendium jest większe, można jechać podczas wakacji ale wtedy lepiej już znać język na dobrym poziomie, żeby móc pracować i samemu sobie te praktyki załatwić. Dlatego warto jechać na zwykłego Erasmusa na drugim a potem sobie jeszcze pojechać na praktyki :-)

pierwsza poprzednia 1 następna ostatnia