Kliknij aby powiększyć
Poznański Festiwal Nauki i Sztuki
Utworzone przez Shinyuu
Rodzaj wydarzenia inne
Miejsce
Data rozpoczęcia wtorek, 27 marca 2012
Data zakończenia czwartek, 29 marca 2012

Opis wydarzenia

dodał: Shinyuu ⋅ dodane: sobota, 10 marca 2012komentarzy: 0

27-29 marca 2012 to trzydniowe, akademickie święto odbywające się już po raz czternasty w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, zgodnie z tradycją objętego patronatem Kolegium Rektorów Miasta Poznania. Dzięki temu co roku festiwalowy program to propozycje 8 publicznych uczelni wyższych miasta Poznania oraz Polskiej Akademii Nauk Oddział w Poznaniu, z częstym udziałem innych instytucji towarzyszących.

 

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki poprzez różnorodne formy przekazu, m.in. wystawy, wykłady, koncerty czy prezentacje, stara się udowodnić, że uczelnie nie kończą się na murach okalających ich budynki. Szkoły wyższe zawsze były otwarte na współpracę z szerokim gronem odbiorców, pełniąc w nim ważną rolę edukacyjną, opiniotwórczą i kulturotwórczą. Albowiem, nauka może być i sztuką, a wykorzystywanie jej osiągnięć wzbogaca życie każdego człowieka i otaczającą go rzeczywistość.

 

Co roku organizacja imprezy przyciąga osoby pragnące promować i upowszechniać osiągnięcia poznańskich uczelni, przybliżać tematykę badań naukowych oraz prezentować szeroko rozumiany dorobek artystyczny naszego miasta. Dzięki temu festiwalowe dni stają się specyficzną formą kontaktu środowiska akademickiego ze społeczeństwem, a także ciekawą ofertą edukacyjną, z której mogą skorzystać wszyscy chętni, niezależnie od wieku, profesji i indywidualnych zainteresowań Dlatego też do wzięcia udziału w festiwalowych prezentacjach zapraszamy uczniów, studentów, rodziców z dziećmi, dziadków z wnuczkami, mieszkańców Wielkopolski, wszystkich, którzy pragną odkryć intrygujące zakamarki kopalni intelektualnych diamentów - nauki i sztuki.

 

Wszystkie informacje oraz program festiwalu znajdują się na jego stronie internetowej.

źródło: http://festiwal.amu.edu.pl/


Komentarze (0):