Kliknij aby powiększyć
Światowy Dzień Autyzmu - flashmobowe bańki mydlane na Starym Rynku!
Utworzone przez Promet
Rodzaj wydarzenia inne
Miejsce Stary Rynek
Data rozpoczęcia środa, 2 kwietnia 2014, godz.: 12:00
Data zakończenia -

Opis wydarzenia

dodał: Promet ⋅ dodane: piątek, 28 marca 2014komentarzy: 0

Stowarzyszenie Blu! zaprasza na wydarzenie „Dzieci z autyzmem kochają bańki mydlane!”, 2 kwietnia w samo południe na Stary Rynek w Poznaniu. Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zostaną puszczone symboliczne bańki mydlane dla dzieci z autyzmem. Sprzęt i płyn do robienia baniek zapewniają organizatorzy.


Autyzm jest oficjalnie zaliczany do najpoważniejszych zagrożeń zdrowotnych obok cukrzycy, AIDS i raka. W Polsce szacuje się, że diagnoza autyzmu dotyczy już 1 na 100 dzieci. W 2008 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała 2 kwietnia Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Niezwykle istotnym jest uwrażliwianie społeczności na problem autyzmu, co jest realizowane poprzez organizowanie rozmaitych akcji na całym świecie, właśnie tego dnia. Happening „Dzieci z autyzmem kochają bańki mydlane!” jest inicjatywą Stowarzyszenia Blu! wspierającego rodziny osób z autyzmem.

Stowarzyszenie tworzy grupa entuzjastów, którzy ze specyfiką autyzmu stykają się na co dzień w pracy lub w domu. Organizacja istnieje od stycznia tego roku i jej celem jest zasygnalizowanie rodzicom osób z autyzmem, że nie są sami.


Dodatkowych informacji udziela:

Ewa Błońska
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wspierającego Rodziny Osób z Autyzmem Blu!
kontakt@blu.org.pl


Komentarze (0):